?

Log in

No account? Create an account
муровані костели і каплиці

Мої подорожі і не тільки...

Архітектура, природа, люди та життя навколо

Previous Entry Share Next Entry
Войславичі, Сокальський район / Wojslawice, rejon sokalski
муровані костели і каплиці
vicarman

Костел поч. 20 ст. (сьогодні церква).

Kosciol z pocz. XX w. (dzisiaj cerkiew).

Село ( в радянський час назва - Волинське ) за 18 км. на північний-захід від м.Сокаль. Розташоване в долині, за 1,5 км. на схід від траси на Ковель. У 1920-х рр. Войславичі були найбільшими за кількістю житлових дворів серед навколишніх сіл. У 1946-му р. людей з Войславич вивезли, але селяни знову повернулися до дому в сер. 1950-х рр.
У Войславичах до другої світової була церква і костел. Деревяна церква Перенесення мощів св.Миколи з 1874р. підірвана німецькими солдатами при відступі у 1944р. Залишилася мурована триаркова дзвінниця на роздоріжжі вулиць у південній частині села. Як розумію, православна громада Войславич на місці старої збудувала у 1990-х рр. нову деревяну триверху церкву, яка своїми формами абсолютно не подібна на деревяні церкви нашої області.
В центрі села, на пологому схилі, у 1989р. греко-католицька громада Войславич перетворила на церкву колишній костел, очевидно, з поч. 20 ст.


Будівля невеликих розмірів орієнтована вівтарем на південний-захід. Він з двох сторін має прибудови. Очевидно, сигнатурку на двосхилому даху нави замінили на деревяний низький восьмерик, накритий банею приплюсненої форми з високим ліхтарем.


А ось зі сторони головного входу прибудували чималий зашклений ганок. Загалом святиня виглядає як мікс каменю, заліза і дерева.