?

Log in

No account? Create an account
муровані костели і каплиці

Мої подорожі і не тільки...

Архітектура, природа, люди та життя навколо

Previous Entry Share Next Entry
Мальчиці, Яворівського району. Церква св. влкм.Дмитрія Солунського 1908
муровані костели і каплиці
vicarman

Якщо знайшли на карті селище Івано-Франкове (траса Львів-Краковець), то ведіть пальцем донизу, в напрямку м.Городок. Бачите на правому березі р.Стара довге село? Так, це є Мальчиці, в яких проживає близько тисячі мешканців.

У ніч з 6 на 7 січня 1948 року, після Святої вечері, тринадцять мальчицьких хлопців, які щойно повернулися з фронту, переодягнулися у героїв вертепного дійства і пішли в село колядувати. В цей день енкаведисти проводили у селі облаву. Тільки-но вертеп наблизився до подвір’я місцевого жителя Василя Яновського, з-за тину вдарили автоматні черги. З тринадцяти його учасників в живих залишилося лише двоє. Решту були поховані на місцевому цвинтарі.

Не буду писати враження про саме село, бо в нього не довелося заїжджати, а от мальчицьку церкву св.Дмитра (належить УАПЦ) я таки бачив. Святиня розташована на західній околиці села (співчуваю людям, які живуть у протилежному кінці Мальчиць – ногами є що йти, або їхати маршруткою), на підвищенні, при дорозі Городок –Івано-Франкове. Храм, безперечно вражає і розмірами і формами.


Як відомо, його збудували за проектом  відомого свого часу архітектора Василя Нагірного. Будівля хрестова у плані, всі кути підкреслюють восьмибічні вежі, до вівтаря прибудовані захристії, середхрестя нави завершує високий світловий восьмерик накритий банею з ліхтарем і маківкою. Святиня зовні повністю відремонтована, подвіря навколо доглянуте. На північ від церкви в наш час збудували чималу каплицю (на фото на передньому плані). Будете недалеко Мальчиць, то подивіться цей храм наживо. Як то кажуть, краще один раз побачити, аніж сто раз прочитати. Правда зафіксувати його повністю з усіх сторін нелегко – дерева заваджають.

  • 1
скажіть будь ласка.у цьому селі є або був колись парк?

  • 1