?

Log in

No account? Create an account
муровані костели і каплиці

Мої подорожі і не тільки...

Архітектура, природа, люди та життя навколо

Previous Entry Share Next Entry
Костел 1930-і рр. в с.Лещатів
муровані костели і каплиці
vicarman


Ось цьому чуду в стилі конструктивізму, яке не можливо не побачити в малесенькому Лещатові, я присвою титул найсхіднішого на Сокальщині костелу з тих, які бачив.  

Колишній польський костел малочисельна римо-католицька громада Лещатова збудувала, очевидно, в 1930-х рр. у центрі села, на роздоріжжі. Будівля, безперечно, оригінальна - невелика за розмірами, але значно витягнута у висоту - складається враження, немов її стиснули в лещатах (о, яке співпадіння - село ж ЛЕЩАТІВ!).Будівля, як бачите, складається з основного об'єму, північна частина якого (де був вівтар) має гранчасту форму. Цікаво, що дві захристії прибудували до скошених граней вівтаряУ південний фасад немов би врізана висока вежа з таким завершеннямВнизу вежі звичайно вхідні двері, які зачинені (зайти всередину можна через двері захристії)В радянський час інтер'єр святині перетворили на склад - досі видно як приміщення розділене дерев'яним перекриттям на два яруси: нижнійі верхній. Бачите по центру фото вікно, а збоку нього чорний прямокутничок. Можу передбачити (сам не провіряв), що саме через цей отвір можна дістатися нагору вежі (якщо там збереглися які-небудь сходи)Якщо захочете побачити цей костел і не маєте власного транспорту, підказую: добратися до Лещатова можна маршрутками Сокаль-Лучиці та Сокаль-Бодячів.Особисті враження: цікавий зовні, трохи незвичних пропорцій костел з високою вежею, яка має оригінальне завершення і стрімким дахом - хіба забудеш такий силует ще й у таку погоду?

  • 1
Дуже цікавий!!!

(Deleted comment)

Re: Дерев'яна церква (1874)

Так, деревяна церква св.Юрія є, стоїть у східній частині Лещатова. Бачив її і зафоткав (врешті заради неї і ше двох перся на цей край світу, а костел "зробив по дорозі"). Вищенаведену інформація маю. От якби хтось написав оригінальну інфо про дану церкву...

Я народився і виріс в Лещатові. В цьому костелі бував неодноразово. Але жаль що він з кожним роком все більше руйнується. Було б непогано якби його під свою опіку взяла римо-католицька громада Сокальщини. А то за декілька років втратимо і його. Неподалік цього костелу раніше був ще панський палац який спалили десь в 40-х роках радянська влада.

  • 1